Pratimą rodo trenerė Ilana Kinderė. Svorio spaudimas kojomis sėdint treniruoklyje. Monikos Gofencienės nuotrauka

Ilana Kinderė
Asmeninė trenerė

Mano tikslas – visada pasiekti norimo rezultato. Išlaikyti tai, kas padaryta, ir gerinti estetišką bendrą viso kūno vaizdą. Juk tobulumui ir sveikatos gerinimui nėra ribų.
Man yra malonu turėti savo gyvenimo būdo stilių: visada išbandyti ir išmokti kažką nauja, kas suteikia galimybę augti kaip asmenybei.
Gyvenime reikia truputį magijos. Kas rytą pabundu su ritualiniu nusistatymu – kokia manęs laukia diena. Gal nuostabi, gal energinga, gal pilna dovanų, o gal romantiška?... Beje, taip ir nutinka. Kaskart už tai dėkoju. Daugelis moterų save nuvertina, sakydamos: Metai nebe tie, Aš neturiu valiospasikeisti, Man nekrenta svoris, viską išbandžiau, Aš taip negalėčiau ir t. t. Aš turiu savo nuomonę ir praktikos, kaip įgyvendinti savo svajones. Amžius neturi reikšmės, ir nesvarbu, apie ką svajoji. Jei tikrai nori iš visos širdies, vadinasi, gali viską! Pats geriausias laikas viską pradėti nuo balto popieriaus lapo yra dabar!
Kūno išvaizda yra vienintelis dalykas, priklausantis nuo mūsų įdėtų pastangų. Mes pačios galime save sukurti ir kontroliuoti, kokią norime save matyti veidrodyje, ir paskleisti aplink save magnetiškumą. Tad kurkite save kaskart iš naujo ir jauskitės laimingos!

Apie mane
Kasdieninė kantrybės kupina rutina mane atvedė iki to, kas esu šiandien. Labai mėgstu šią linksmą frazę: Norint atrodyti jauna, reikia gyventi santūriai, nuolat judėti, valgyti po truputį ir meluoti apie savo amžių! Šį kartą numalšinsiu jūsų smalsumą ir pasakysiu tiesą – gimiau 1976 m. kovo30 d. po Avino ženklu. Mano ūgis – 163 cm.
Nuo mažų dienų buvau labai judri, mėgdavau bėgioti, dūkti ir po medžius pasikarstyti. Pionierių stovykloje vos 6-erių metų aplenkiau gerokai vyresnį berniuką, tai pamenu didelį ovacijų pliūpsnį ir visų nuostabą. Aktyviai sportavau ir mokydamasi vidurinėje mokykloje (dabar – Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazija). Šioje mokykloje buvo sustiprinta kūno kultūra. Lankiau įvairiausius sporto būrelius ir dalyvavau plaukimo, dviračių, lengvosios atletikos varžybose. Visada užimdavau prizines vietas.
Paauglystėje, norėdama būti lieknesnė, išbandžiau įvairiausių dietų. Mėginau pabadauti ir tris dienas gerti vien tik sultis, o nuo 16 val. nieko nebeimti į burną. Bet taip negalima daryti, nes badavimas – tiesiausias kelias į nutukimą. Būdama trylikametė, susidomėjau sveika gyvensena, mityba, skaitydavau straipsnius ir knygas apie tai. Mano kūno kultūros mokytojas įžvelgė manyje perspektyvią sportininkę. Man parinkdavo sportinius būrelius, tarpklasines varžybas.
Šiandien aš esu savo rogėse, šitokią mane matė mano mokytojas. Lietuvos sporto universitete įgijau trenerės specialybę. Ieškodama savo kelio, įgijau ne vieną specialybę ir patirties kitose srityse. Norėjau tapti grožio stiliste, vėliau baigiau astrologijos kursus. Visa sukaupta mano patirtis panaudojama šiandien. Trenerės darbas – mieliausias. Nuo 2008 m. treniruoju, motyvuoju ir dailinu visus norinčius žmones. 2010 m. įkūriau kūno dizaino studiją MagiFix. 2020 m. pavasario pabaigoje, kai prasidėjo Covid-19 pandemija, priėmiau svarbų sprendimą, ir kūno dizaino studija MagiFix tapo internetine Body MagiFix. Dabar esu laisvai dirbanti asmeninė trenerė.

Kodėl pasirinkau šią sporto šaką?
Tai gyvenimo būdas, įvedantis drausmę gyvenime, sugebėjimą planuoti savo laiką, mokėti siekti tikslo iki galo. Su kiekvienu pasiektu tikslu tampi vis stipresnė! O svarbiausia – savijauta. Tai sveikata, žvalumas, energija, dėl kurių atsiranda sugebėjimas sukurti kažką nauja. Malonu, kai ryte papusryčiauji, o po to atleki į sporto salę, pasidarai gerą treniruotę, skambant muzikai. Tada ir prasideda nauja turininga diena. Daugelis klausia: Ilana, ar tu čia šiaip sportuoji ir dirbi trenerės darbą? Ar kažkur dalyvausi? Ar ruošiesi varžyboms? Taip, esu dalyvavusi varžybose. Iki savo svajonės ėjau net 10 metų. Pirmą kartą užlipau ant scenos, būdama 34-rių. Tuomet varžybose reikėjo pasirodyti su šou programa. Net mėlyną gitarą nusipirkau, sakydama sau, kad jei nusipirksiu ją, tikrai laimėsiu. Ir tapau 2010 m. Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos Mis figūra kategorijos čempione. NABBA pasaulio čempionate iškovojau septintąją vietą. Taip pat teko organizuoti kultūrizmo varžybas, rengti sportininkus varžyboms ir net teisėjauti varžybose (2016 ir 2017 m. išrinkta Objektyviausia varžybų teisėja). Praėjus 8 metams po mano pirmųjų varžybų, netikėtai treneris Arūnas Vandys pasiūlė išbandyti savo jėgas naujoje IFBB sveikatingumo fitneso kategorijoje. Galvojau tris dienas ir priėmiau teigiamą sprendimą. Per 2018 m. pavasario ir rudens sezoną dalyvavau aštuoniose IFBB sveikatingumo fitneso varžybose.

Dailių kojų ir sėdmenų grožio paslaptys
Kiekviena moteris nori atrodyti dailiai, turėti lankstų, stangrų kūną, siaurą juosmenį, aukštą biustą, gražius sėdmenis ir dailias kojas. Šiame straipsnyje dalinuosi su Jumis savo patirtimi apie sėdmenų ir kojų treniravimą. Daugelis moterų skundžiasi celiulitu ir visada sako, kad labai nori turėti riestą užpakaliuką. Dauguma klaidingai galvoja, kad celiulitą turi tik stambios moterys. Tai netiesa. Jį turi ir labai lieknos moterys. Celiulito atsiradimas priklauso nuo gyvenimo būdo, nereguliaraus valgymo, drastiškų dietų, žalingų įpročių (rūkymas, alkoholio vartojimas), odos nepriežiūros ir nesportavimo.
Būdama 24-rių, po gimdymo norėjau susigražinti dailias kūno linijas. Pastebėjau, kad tinkamai maitinantis, sportuojant ir rytais masažuojant kūną paprasčiausia masažine kempine 3–4 kartus per savaitę, kojos labai greitai padailėja. Kiekviena save mylinti moteris turi savo asmeninių ritualų – mankštos, kavos gėrimo, valgymo, masažo, grožio procedūrų, kai laikas skiiamas tik sau, pavyzdžiui, užsidėti veido kaukę ir tiesiog pagulėti.
Gyvenimo prasmė – ne vien valgyti ir miegoti. Tai daro ir gyvūnai. Tačiau mąstyti gali tik žmogus. Kaip malonu ir gera būti jaunam, bet neišvengiamai, bėgant metams, su jaunyste teks kiekvienam atsisveikinti. Taip pat niekam ne paslaptis, kad senstant ir mūsų kūno, odos būklė prastėja. Norint išvengti ligų, jaunatviškai, gražiai ir žvaliai atrodyti, kiekvienam aišku, kad būtina sveikai gyventi. Sportas – judėjimas, priskiriamas prie jaunystės eliksyro ir kūno proporcijų rengybos. Sportavimui, norint pasiekti rezultatą, labiau reikia vidinio nusiteikimo, o ne fizinių jėgų.
Mano daugiametė patirtis rodo, kad moterims, kurios ateina siekti rezultatų po labai ilgos pertraukos nuo sporto arba visai nesportavusios, pakanka vieno ar dviejų kartų per savaitę treniruoti sėdmenis, ir rezultatai jau matomi trečią savaitę.

Visą straipsnį galite atsisiųsti paspaudę šią nuorodą: www.kultūrizmas.eu arba skaityti leidinyje Kultūrizmo akademija 2 / 2022