PASAULIO ČEMPIONATUOSE – VISŲ SPALVŲ MEDALIAI!

Bikinio fitneso per 172 cm kategorijos finalininkės iš kairės: suomė Sonja Ollila (6 vieta), lietuvė Dovilė Paulavičiūtė (4 vieta), ukrainietė Svitlana Novytska (2 vieta), rusė Mariia Makarova (1 vieta), lietuvė Neda Silkinytė (3 vieta) ir Daniella Bratchenko (5 vieta) / Fitnessandmass nuotrauka.

Santa Susanoje (Ispanija) 2021 m. lapkričio 3–8 d. įvyko IFBB pasaulio jaunimo, veteranų, suaugusiųjų kultūrizmo ir fitneso čempionatas. Dalyvavo per 1500 sportininkų iš daugiau nei 100 šalių. Lietuvos nacionalinę rinktinę sudarė 24 sportininkai. Suaugusiųjų čempionate iškovoti du medaliai – sidabro ir bronzos.

Veteranų čempionatas
Čempionate dalyvavo keturi Lietuvos veteranų rinktinės nariai. Julita Ciūnytė iškovojo bronzos medalį moterų veteranių (35–39 m.) kūno fitneso kategorijoje. Andrius Talačka iškovojo vyrų veteranų (40–44 m.) kultūrizmo per 90 kg kategorijoje septintą vietą.
Į pusfinalius nepateko du Lietuvos rinktinės nariai: Alina Čepurnienė (figūra) ir Tomas Kudelis (kultūrizmas). Komandinėje įskaitoje Lietuvos veteranų rinktinė užėmė 24-ą vietą.

Jaunimo čempionatas
Čempionate dalyvavo šeši Lietuvos jaunimo rinktinės nariai. Aukso medalį jaunimo (16–23 m.) klasikinės figūros kategorijoje ir sidabro medalį jaunių (16–20 m.) kultūrizmo kategorijoje laimėjo Karolis Linkevičius. Bronzos medalį laimėjo Domantas Šunokas jaunimo (16–23 m.) klasikinio kultūrizmo kategorijoje. Į finalą pateko ir ketvirtas vietas iškovojo du sportininkai Lukas Selemonas (jaunimo figūra iki 178 cm) ir Vilius Petrik‘as (jaunimo kultūrizmas), penktą vietą – Žygimantas Stašys (jaunimo klasikinis kultūrizmas). Domantas Poliakovas (jaunimo figūros per 178 cm) iškovojo septintą vietą, Gabrielius Serva (jaunimo klasikinio kultūrizmas) – dvyliktą vietą.
Komandinėje įskaitoje Lietuvos jaunimo rinktinė užėmė 9-ą vietą.

Fitneso čempionatas
Bikinio fitneso (per 172 cm) šių metų Arnold Classic Europe absoliuti nugalėtoja Neda Silkinytė iškovojo planetos bronzos medalį. Toje pačioje kategorijoje dalyvavusi Dovilė Paulavičiūtė buvo ketvirta. Bronzos medalius taip pat iškovojo Julita Ciūnytė ir Andrius Talačka mišrių porų kategorijoje. Toje pačioje kategorijoje dalyvavę Alina Čepurnienė ir Marius Šileika  buvo aštunti. Devintą vietą užėmė Sandra Kazlauskienė bikinio fitneso (iki 158 cm) kategorijoje.
Į pusfinalius nepateko septyni Lietuvos rinktinės nariai: Julita Ciūnytė (kūno fitnesas), Alina Čepurnienė (figūra), Dovilė Paulavičiūtė ir Tomas Petrėnas (fit poros), Ieva Keturakytė, Viktorija Sadovskaja, Augustė Andrijauskaitė (visos trys – bikinio fitnesas).
Komandinėje įskaitoje Lietuvos fitneso rinktinė užėmė 9-ą vietą.

Kultūrizmo čempionatas
Debiutuodamas pasaulio čempionate 2020 m. absoliutus Europos vyrų kultūrizmo čempionas Justas Poliakus tapo vicečempionu vyrų kultūrizmo iki 95 kg kategorijoje. Vytautas Žylė kultūrizmo iki 85 kg kategorijoje iškovojo penktą vietą. Andrius Talačka iškovojo devintą vietą vyrų kultūrizmo iki 100 kg kategorijoje. Marius Šileika klasikinio kultūrizmo (iki 180 cm) kategorijoje buvo aštuntas, o klasikinės figūros iki 180 cm kategorijoje – dešimtas. Dešimtas vietas taip pat pelnė Tomas Petrėnas raumeningos figūros kategorijoje ir Martynas Peleckis vyrų figūros per 182 cm kategorijoje.
Į pusfinalius nepateko penki Lietuvos rinktinės nariai: Domantas Šunokas (klasikinis kultūrizmas),  Domantas Poliakovas (figūra), Edgaras Gladas, Haris Eidukas, Tomas Kudelis (visi trys – kultūrizmas).
Komandinėje įskaitoje Lietuvos kultūrizmo rinktinė užėmė 18-ą vietą.

Pasaulio kultūrizmo ir fitneso čempionato rezultatus galima atsisiųsti paspaudus čia.
Pasaulio fitneso Challenge čempionato rezultatus galima atsisiųsti paspaudus čia.

Fit model
Rygoje (Latvija) 2021 m. spalio 30 d. – lapkričio 1 d. įvyko IFBB pasaulio Fit model čempionatas. Vienintelė atstovė iš Lietuvos Kristina Mickienė pelnė dvi pergales. Iškovojo veteranių ir suaugusiųjų (iki 160 cm) pasaulio čempionės titulą. Komandinėje įskaitoje Lietuva užėmė trečią vietą.
Pasaulio Fit model čempionato rezultatus galima atsisiųsti paspaudus čia.