1991-IEJI, TAPĘ LŪŽIO METAIS IR LIETUVOS KULTŪRIZMUI

1991-IEJI, TAPĘ LŪŽIO METAIS IR LIETUVOS KULTŪRIZMUI

Komandinis pozavimas pasaulio čempionate. Iš kairės: Semionas Berkovičius, atsukęs nugarą – Viačeslavas Chleborodovas, virš jo – Remigijus Kazakevičius, dešinėje – Olegas Žuras / S. Morkūno nuotrauka

 

Arūnas Petraitis vs-foto.lt 2015 Lt

Arūnas Petraitis
Žurnalistas, sporto istorikas

2021-aisiais pažymėjome 30 metų, praėjusių nuo lemtingų istorinių lūžių politikoje, palietusių ir kultūrizmą: 1991 m. Lietuvos valstybė ir jos sporto žmonės sugrįžo į pasaulio žemėlapį. Kultūristai – visai netrukus po pranašiško IFBB prezidento Beno Weiderio vizito Vilniuje.       

IFBB prezidentas viešėjo Vilniuje  

1990 m. kovo 11-ąją Lietuva paskelbė atkurianti šalies nepriklausomybę. Po dviejų dienų Respublikinis Kūno kultūros ir sporto komitetas bei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas nutarė, jog Lietuvos sportininkai nebedalyvaus TSRS čempionatuose kaip kitos šalies varžybose, jeigu jie nėra atviri. Tačiau vartai į pasaulį ėmė vertis po pusantrų metų, 1991-ųjų rugpjūtį Maskvoje žlugus pučui.

Trejetą metų iki tol į Lietuvos kultūristų beldimąsi į IFBB duris, siekiant narystės šioje Tarptautinėje kultūristų federacijoje, būdavo patariama žingsniuoti „step by step“ („žingsnis po žingsnio“ – angl.). IFBB prezidentas B. Weideris buvo pasiruošęs atvykti į mūsų Respubliką jau 1990 m. balandžio mėnesį, bet tada jam nebuvo išduota viza. Vis tik vėlesnės pastangos nebuvo bevaisės ir vizitas „tapo kūnu“ 1991-ųjų kovo 29–31 d.     

Visą straipsnį galėsite perskaityti leidinyje „Kultūrizmo akademija“ 2021 m. Nr. 1.

vs-foto.lt nuotrauka.