KAROLIS LINKEVIČIUS – PASAULIO ABSOLIUTUS ČEMPIONAS!

Iš kairės: IFBB prezidentas dr. Rafael'is Santonja, absoliutus pasaulio vyrų kultūrizmo čempionas Karolis Linkevičius ir IFBB teisėjų kolegijos pirmininkas Pawel'as Fileborn'as. EastLabs nuotrauka

Santa Susanoje (Ispanija) 2022 m. lapkričio 2–7 d. įvyko IFBB pasaulio kultūrizmo čempionatas ir pasaulio fitneso taurės varžybos. Čempionato metu vyko IFBB kongresas, kuriame dalyvavo 80 šalių. Kongrese IFBB aukso medaliu Už ypatingus nuopelnus kultūrizmui, fitnesui ir sveikos gyvensenos propogavimui buvo apdovanota Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos prezidentė Sandra Martinkienė. Pasaulio vyrų kultūrizmo čempionate buvo iškovoti du aukso medaliai. Karolis Linkevičius tapo absoliučiu pasaulio čempionu.

Ilgai lauktą (net 15 metų!) pasaulio vyrų kultūrizmo aukso medalį iškovojo lietuviai! Pernai Karolis Linkevičius pasaulio jaunimo kultūrizmo čempionate buvo antras. K. Linkevičius yra labai jaunas atletas (g. 2001 m.). Per metus padarė stulbinantį progresą. Šių metų vyrų pasaulio čempionate svorio kategorijoje iki 85 kg K. Linkevičius pademonstravo puikią sportinę formą, nurungė savo varžovus ir pelnė aukso medalį.
Debiutuodamas pasaulio čempionate Gražvydas Grubas svorio kategorijoje iki 100 kg iškovojo taip pat aukso medalį.
Iš ties neeilinis įvykis Lietuvos kultūrizmui, kai viename pasaulio čempionate iškovoti net du aukso medaliai. Pasaulio vyrų kultūrizmo čempionais yra tapę: Olegas Žuras (2004, per 90 kg ir absoliutus) ir Rolandas Pocius ( 2007, per 100 kg).
Dėl absoliutaus pasaulio čempiono titulo susirungė 9 pasaulio čempionai. Tarp jų du Lietuvos atstovai: G. Grubas ir K. Linkevičius. Fortūna lydėjo jauniausią čempionato kultūristą K. Linkevičių, kuris laimėjo pasaulio absoliutaus čempiono titulą ir bronzinį kultūristo trofėjų.
Nuoširdžiai sveikiname čempionus, jų trenerius Ovidijų Ringį ir Marių Blaževičių.
Komandinėje įskaitoje Lietuvos vyrų kultūrizmo rinktinė užėmė 10-ą vietą.
Pasaulio kultūrizmo čempionato rezultatus galima atsisiųsti paspaudus čia.