NAUJOKAS EUROPOS ČEMPIONATE PELNĖ AUKSO MEDALĮ

Europos vyrų naujokų kultūrizmo čempionas – Danielius Sauka (kairėje) ir Vytas Jusas su Viktorija Sadovskaja fitneso porų čempionate iškovojo bronzos medalius. Kultūrizmo akademijos archyvo nuotraukos.

Europos čempionatas (toliau – EČ) vyko 2021 m. gegužės 12-17 d. Santa Susannoje (Ispanija), kuriame rungtyniavo jaunimo, suaugusiųjų ir veteranų amžiaus atletai visose kultūrizmo rungtyse. Lietuvos nacionalinę rinktinę sudarė 33 atletai. Galutinėje EČ rikiuotėje Lietuvos kultūrizmo rinktinė tarp 26 Europos šalių iškovojo 7 vietą. Iš viso lietuviai iškovojo EČ 12 medalių: 2 aukso, 5 sidabro ir 6 bronzos medalius.

Pirmąją EČ dieną į finalus pateko trys atletai.
Julija Jusienė (moterų sveikatos fitnesas iki 158 cm) iškovojo 4 vietą. Viktorija Sadovskaja ir Vytas Jusas debiutuodami fitneso porų EČ iškovojo bronzos medalius.

Kiti Lietuvos rinktinės rezultatai:
7 v. Goda Butaitė ir Martynas Peleckis (fitneso poros),
8 v. Vytas Jusas (vyrų figūra iki 173 cm),
10 v. Agnė Jackevičienė ir Darius Kirvela (fitneso poros),
11 v. Martynas Peleckis (vyrų figūra per 182 cm),
12 v. Tomas Mačiulaitis (vyrų figūra per 182 cm).

Europos vyrų kultūrizmo naujokų čempionas Danielius Sauka (kairėje) ir bronzos medalių laimėtojai fitneso porose Vytas Jusas su Viktorija Sadovskaja. Kultūrizmo akademijos archyvo nuotraukos.

Antrąją EČ dieną į finalus pateko šeši atletai, iškovota 4 medaliai.
Geležinė ledi Alina Čepurnienė (veteranių figūra, per 35 m.) iškovojo bronzos medalį. Mišrių kultūrizmo porų varžybose A. Čepurnienė ir Marius Šileika tapo vicečempionais. Tai antrasis A. Čepurnienės sidabro medalis mišrių kultūrizmo porų varžybose. Pirmąjį sidabro medalį A. Čepurnienė kartu su Vytautu Teresevičiumi iškovojo 2013 m. EČ.
Debiutuodamas EČ Danielius Sauka naujokų kultūrizmo kategorijoje pelnė aukso medalį. Toje pačioje kategorijoje dalyvavęs Tadas Žukauskas buvo ketvirtas. Indrė Balevičiūtė Bagdonė (kūno fitnesas per 168 cm) iškovojo 5 vietą.

9 v. Gabrielė Raškevičiūtė (kūno fitnesas 168 cm),
10 v. Laura Maslauskienė (veteranių kūno fitnesas, 40–44 m.),
11 v. Laura Maslauskienė (kūno fitnesas per 168 cm),
12 v. Rasa Švabauskienė (veteranių kūno fitnesas, per 45 m.).

Dalyvavo atrankos varžybose:
Darius Kirvela (raumeninga figūra),
Donatas Rapsas (raumeninga figūra).

Trečiąją EČ dieną į finalus pateko 13 Lietuvos atletų, iškovojo 7 medalius: 1 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos.
Jaunimo klasikinio kultūrizmo Europos čempionu (21–23 m.) tapo Domantas Šunokas. Jaunimo bikinio fitneso (16–20 m., per 166 cm) Goda Butaitė buvo 5-a.
EČ naujokių bikinio fitneso atstovė Dovilės Paulavičiūtė pelnė sidabro medalį. Toje pačioje kategorijoje dalyvavusi Justė Jurgsat‘ė iškovojo 5 vietą vietą.
Šiame EČ Lietuvos vyrų kultūrizmo rinktinės atletų nebuvo, bet su kaupu kompensavo klasikinio kultūrizmo ir klasikinės figūros atletai. Puikiai EČ dalyvavo Lietuvos klasikinio kultūrizmo atstovai: Marius Šileika (iki 180 cm) iškovojo sidabro medalį, o Julius Povilaitis (per 180 cm) – bronzos medalį. Deivid‘as Rud‘as (klasikinė figūra, 175 cm ) iškovojo 6 vietą.
Klasikinės figūros ūgio kategorijoje (iki 180 cm) rungtyniavo net 5 atletai iš Lietuvos. Geriausiai sekėsi EČ debiutantui Danieliui Saukai. Šis čempionatas D. Saukai tapo labai dosniu – aukso medalis naujokų kultūrizmo kategorijoje ir bronzos medalis klasikinės figūros kategorijoje. Už jo liko kiti komandos nariai Tomas Tamelis – 4 vieta ir Marius Šileika – 5 vieta. Aukščiausioje klasikinės figūros (per 180 cm) kategorijoje Tomas Petrėnas iškovojo 5 vietą, o Arthur‘as Mileris pelnė sidabro medalį.
Moterų bikinio fitneso sportininkė Viktorija Sadovskaja dalyvavo gausiausioje ūgio kategorijoje (164 cm) – 28 varžovės ir iškovojo bronzos medalį. Beje, vienintelei V. Sadovskajai iš lietuvaičių pavyko prasiveržti į Europos bikinio fitneso prizininkes. Kitose ūgio kategorijose dalyvavusios septynios Lietuvos sportininkės liko už 10-o ribos.

7 v. Eglė Adomaitė (veteranių bikinio fitnesas, 35–39 m., per 164 cm),
8 v. Viktorija Dubrovskaja Kiauzarienė (naujokių bikinio fitnesas),
8 v. Valentas Bauža (klasikinė figūra iki 180 cm),
10 v. Edvinas Maksimovas (klasikinė figūra iki 180 cm),
14 v. Eglė Šimkutė (naujokių bikinio fitnesas).

Eglė Šimkutė (bikinio fitnesas, per 172 cm),
Ieva Grikštaitė (bikinio fitnesas, per 172 cm).

Galutinėje EČ rikiuotėje Lietuvos kultūrizmo rinktinė tarp 26 Europos šalių iškovojo 7 vietą. Lietuvos fitneso komanda tarp 23 Europos šalių – 7 vieta, jaunimo – 12 vieta, veteranų – 17 vieta. Iš viso lietuviai iškovojo EČ 12 medalių: 2 aukso, 5 sidabro ir 6 bronzos medalius.

Varžybų rezultatai: kultūrizmas, fitnesas, jaunimas ir veteranai.