VILNIUJE – PASAULIO ČEMPIONATAS

Pasaulio fit modelio čempionatas, Lietuvos nacionalinė rinktinė. Vilnius, 2022-10-01. KA nuotr.

Vilniuje 2022 m. spalio 1–2 d. įvyko IFBB pasaulio fit modelio čempionatas. Dalyvavo 87 sportininkai iš 10 šalių (Ukrainos, Ispanijos, Slovakojos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos, Kazachtano, Suomijos, Estijos ir Lietuvos). Lietuvos nacionalinę rinktinę sudarė 23 sportininkai. Suaugusiųjų čempionate iškovoti trys sidabro ir du aukso medaliai. Komandinėje įskaitoje Lietuva užėmė pirmą, Ukraina – antrą ir Estija – trečią vietą. Absoliuti pasaulio moterų fit modelio čempionė tapo sportininkė iš Ukrainos Katerina Myroniuk.

Aukso medalius suaugusiųjų čempionate iškovojo dvi Lietuvos sportininkės Samanta Šneliūtė (172 cm) ir Diana Skukauskė (164 cm). Pastaroji taip pat laimėjo veteranių per 35 m. amžiaus sportininkių grupę. Kristina Mickienė praeitų metų pasaulio čempionė (veteranių ir suaugusiųjų (iki 160 cm) šiemet iškovojo sidabro medalį, o veteranių kategorijoje buvo trečia. Sidabro medalius taip pat pelnė Julija Ivanauskienė (164 cm) ir Domantas Poliakovas (vyrų fit modelis).
Jaunimo amžiaus grupėje Samanta Šneliūtė iškovojo sidabro, o Ksenija Tretjakova – bronzos medalius.
Čempionato atidarymo metu įteikti IFBB apdovanojimai už indėlį į kultūrizmo sportą Lietuvos čempionatų rekordininkei, pasaulio ir Europos čempionei Alinai Čepurnienei ir Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos trenerių tarybos pirmininkui ir Marijampolės „Tauro“ vyr. treneriui Rinaldui Česnaičiui.
Pasaulio fit modelio čempionato rezultatus galima atsisiųsti paspaudus čia.